Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Střelecké kalendáře

 

Hlavní soutěže roku 2023 
byly podpořeny NSA:

logo nsa 

Asociace Vojáci společně

 

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

 

SZVVZ

  

 

  

 

 rss

 • 29. ročník střelecké soutěže AESCULAP ​​​​Cup 2023 (dříve nazývané Honest John Missile Cup), která se z důvodů Covidu a všeobecně nepříznivé mezinárodní situace v posledních třech létech vůbec nekonala, se uskutečnil 8. července 2023 na vojenské střelnici Ulm/Dornstadt. 

  Svaz vojáků v záloze ČR reprezentovalo družstvo ve složení Ing. Oldřich Přecechtěl (KVZ Liberec), Ing. Karel Krátký (KVZ Liberec), Ing. Luboš Bukvic (KVZ Turnov) a Ing. Miroslav Brázda (KVZ Liberec). 

  Soutěže se zúčastnila čtyřicítka čtyřčlenných týmů, v naprosté většině německých záložníků – jediný zahraniční účastník byl právě SVZ ČR. 

  Soutěžilo se v disciplínách:

  1. Střelba z velkorážové pistole HK P8 na, 25 m; 
  2. Střelba z pušky HK G36, vstoje na 50 m; 
  3. Střelba z velkorážové pistole HK PPS9 na 25 m; 
  4. Střelba z PDW HK MP7, vstoje na 25 m; 
  5. Střelba z velkorážové pistole Walther PPQ, vstoje, 25 m; 
  6. Hod školním granátem na cíl, vstoje, vkleče a vleže;
  7. Složení 3 kusů zbraní; 
  8. Písemný test zaměřený na NATO a Bundeswehr.

  Typy použitých zbraní vyhovovaly místním střelcům, protože do soutěže byly zařazeny zbraně používané Bundeswerhem. To byla mírná nevýhoda pro družstvo SVZ ČR, ale ke cti pořadatele je nutno poznamenat, že pokud byla potřeba před střelbou drobná instruktáž, vždy byla ochotně poskytnuta ze strany personálu, který plnil funkci instruktora střelby. Počasí přálo, i když v tyto dny šplhaly teploty nad 30℃, oblaka na nebi chránila střelce i organizátory. Organizace soutěže nikde neskřípala, jednotlivými prostory plnění disciplín se dalo poměrně plynule projít bez velkého čekání. Mírná záludnost, potvrzující cit organizátora pro zpestření soutěže, se objevila pro naše družstvo v předposlední disciplíně „Složení 3 ks zbraní v krátkém časovém limitu“, kde nebyl problém složit pistoli HK P8, kde se zcela nezdařilo složit zápalník kulometu MG3, a přišla penalizace, ale včas byla rozpoznána třetí „zbraň“ a to jídelní souprava, která se musela složit do „přepravního držáku“. Nakonec, včetně písemného testu, vše dopadlo s přijatelným výsledkem. 

  Následovalo netrpělivé čekání na vyhlášení výsledků. A pak to přišlo, světe div se, opět naši zástupci nedopadli vůbec špatně. V kategorii jednotlivců oslnil přítomné Ing. Karel Krátký. Byl vyhlášen nejlepším střelcem v disciplínách „Střelba z velkorážové pistole HK P8“ a „Střelba z PDW HK MP7“. Zejména výsledek z druhé jmenované disciplíny, 100 nastřílených bodů ze 100 možných, byl excelentní. To nejlepší však nakonec, Ing. Karel Krátký byl vyhlášen absolutním vítězem v kategorii jednotlivců (stejně jako před čtyřmi roky). Krásný výsledek, když si uvědomíme, že za sebou nechal dalších cca 150 soutěžících. 

  V kategorii družstev obsadilo SVZ ČR skvělé 2. místo se ztrátou 13 bodů na vítěze, ale s bezpečným náskokem 39 bodů před družstvem třetím. Naše čtyřčlenná výprava tedy získala čtyři medailová ocenění a odvezla si celkem 4 z 12 udělovaných maket pověstných raket Honest John předávaných namísto pohárů. 

  Slavnostním vyhlášením výsledků byla ukončena činnost na střelnici v Dornstadtu a pořadatel soutěže, „Klub rezervistů v Unlingenu“, zorganizoval v domácích prostorech večerní posezení s občerstvením. V průběhu neformální zábavy se prodiskutovalo mnoho otázek týkajících se systému organizování střelecké činnosti v obou státech včetně možností vzájemné spolupráce. 

  Fota z akcí

 • mix (5)
 • mix (4)
 • mix (3)
 • mix (2)
 • mix (1)
 • 22744700897_ce03f44ede_o
 • mix (7)
 • mix (6)
 • prijeti-u-MO-2
 • prijeti-u-MO-1
 • Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist