Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Svaz  vojáků v záloze České republiky, z.s. (SVZ ČR) je zapsaný spolek, který sdružuje svoje členy na nepolitickém základě k uspokojování jejich zájmů v oblasti vojenské historie, bojových sportů, střelby a jiných aktivit  posilujících povědomí  obyvatel České republiky o povinnosti k její obraně. SVZ ČR sdružuje vojáky v záloze i civilní sympatizanty, kteří neprošli vojenskou službou, ale cítí vyšší míru odpovědnosti  za obranu vlasti a mají pozitivní vztah k AČR.

SVZ ČR má v současnosti 93 pobočných spolků - Klubů vojáků v záloze (KVZ) s celkem asi 3 000 členů. Většina klubů se věnuje branně-sportovní a vojenské střelbě, což vede k zachování a rozvoji získaných vojenských dovedností. K tomu SVZ ČR specielně organizuje soutěžní kvalifikační střelby v rámci projektu KVAS (Kvalifikovaný armádní střelec). Kvalifikace má tři stupně, odpovídající požadavkům AČR na základní dovednost vojáka. Některé kluby se věnují studiu vojenské historie nebo uchování tradic vojenských útvarů.

SVZ ČR je řádným členem Sdružení sportovních svazů, z.s.

Na mezinárodním poli  SVZ ČR úspěšně  navázalo  a rozvíjí  partnerské vztahy  s organizacemi  záložníků zemí NATO a armád spolupracujících s NATO v rámci programu PfP.

SVZ ČR organizuje mezinárodní střelecké soutěže, které již získaly své příznivce  v sousedních zemích. Zejména  záložníci z  Německa, Rakouska, Polska a Slovenska  se jich s chutí a rádi zúčastňují.

Armáda  České republiky se zcela profesionalizovala v roce 2006. Náš Svaz reagoval na tuto situaci  úpravou aktivit nabízených svým členům a zahraničním záložnickým organizacím.

VIII. řádný kongres SVZ ČR se konal v prosinci 2021 a zvolil nové vedení a orgány.

Leták SVZ ke stažení:

svz-letak-strana-1  svz-letak-strana-2

Přihlášení

Počítadlo návštěv

Počítadlo návštěv TOPlist