Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Střelecké kalendáře

 

Hlavní soutěže roku 2023 
byly podpořeny NSA:

logo nsa 

Asociace Vojáci společně

 

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

 

SZVVZ

  

 

  

 

 rss

 • V úterý 7. června 2022 se v průběhu tohoto rozpršeného dne uskutečnil na semilské střelnici již 15. ročník oblíbené střelecké soutěže „Memoriál ppor. Petra Šimonky“. 

  Tento memoriál každoročně pořádá Liberecká krajská organizace Sdružení válečných veteránů ČR k připomenutí účasti našich vojáků v zahraničních misích a na počest vojáků naší armády, kteří při plnění úkolů v zahraničních mírových misích a vojenských operacích přišli o život. Účastníci memoriálu uctili památku těchto padlých vojáků minutou ticha. 

  Akci pořádali liberečtí váleční veteráni společně s libereckým Krajským vojenským velitelstvím a se Svazem vojáků v záloze ČR za podpory Libereckého kraje, statutárního města Liberec, České střelecké nadace a Vojenské zdravotní pojišťovny. Nad touto akcí již tradičně převzal záštitu Hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Memoriál zahájil na slavnostním nástupu za mírného deště ředitel soutěže válečný veterán Ing. Karel Krátký a po stručných zdravicích hostů a po nezbytné bezpečnostní a střelecké instruktáži všech střelců se již vzápětí začaly ozývat první výstřely první směny. 

  Memoriálu se zúčastnilo na 100 střelců nejen z Libereckého kraje, ale také ze vzdálenějších končin naší republiky – přijeli loňští vítězové z Tachova, střelci z Chomutova, Berouna, Králova Dvora, Prahy, ap. Mezi střelci byli nejen váleční veteráni, ale také vojáci v aktivní službě, vojáci v záloze, aktivní zálohy, členové různých střeleckých klubů, policie ČR, městské policie, hasičského záchranného sboru, vězeňské služby, sponzorů,…

  Vlastní střelecká soutěž tříčlenných družstev a jednotlivců ve střelbě z pistole ráže 9mm a samopalu Sa-vz.58 proběhla standardním způsobem. Střelecké disciplíny byly stejné jako v předchozích letech – soutěžilo se podle pravidel sportovní střelecké činnosti Svazu vojáků v záloze ČR. Z pistole se střílelo vstoje bez opory na dva terče ve vzdálenosti 25 metrů, ze samopalu opět vstoje bez opory na redukovaný terč na vzdálenost 50 metrů ve stanovených časových lhůtách. 

  Souběžně se střeleckou soutěží probíhala ukázka ručních střelných zbraní předvedená hlavním partnerem soutěže firmou Army-Arms Liberec, dále všichni zájemci mohli navštívit stánek Vojenské zdravotní pojišťovny a také si prohlédnout vystavené druhoválečné vozidlo. 

  Ve střelecké soutěži si v silné konkurenci mnoha vynikajících střelců nejlépe vedlo a zaslouženě získalo kromě jiných cen také putovní pohár Válečných veteránů Liberec družstvo KVZ Králův Dvůr ve složení Pavel Černohorský, Karel Šmíd a Stanislav Voříšek se ziskem 827 bodů. Na druhém místě skončilo družstvo SBTS Beroun se ztrátou 27 bodů a jako třetí se umístilo družstvo KVZ Liberec-1 se 789 body. Celkově nejlepším jednotlivcem se stal Pavel Černohorský (z družstva KVZ Králův Dvůr) s 281 bodem a získal tak zaslouženě kromě diplomu a medaile také hlavní cenu soutěže – proslavený samopal vz.61 „Škorpion“ ráže 7,65 mm věnovanou hlavním partnerem soutěže Army-Arms Liberec. O čtyři body měně získal na druhém místě Václav Čáp z družstva SBTS Beroun a na třetím místě skončil Stanislav Voříšek z družstva KVZ Králův Dvůr se ziskem 276 bodů. 

  Zakončení soutěže, vyhlášení výsledků spojené s dekorováním vítězů a předáním množství hodnotných cen poskytnutých zejména hlavním partnerem soutěže – firmou Army-Arms Liberec a dalším významným sponzorem – pivovarem Svijany, se uskutečnilo za hustého deště přímo na rozblácené střelnici za osobní účasti čestného předsedy soutěže – ředitele Krajského vojenského velitelství Liberec plk. gšt. Ing. Miroslava Brázdy. Průběh celé akce byl opět velmi kladně hodnocen nejen od soutěžících. Opět byla kladně hodnocena skutečnost, že také tento ročník memoriálu proběhl úspěšně i za nepříznivých povětrnostních podmínek a tradice memoriálu tak nebyla přerušena. 

  pdfVýsledovka ke stažení zde420.34 KB

  Fotogalerie zde:

 •  

  Fota z akcí

 • mix (5)
 • mix (4)
 • mix (3)
 • mix (2)
 • mix (1)
 • 22744700897_ce03f44ede_o
 • mix (7)
 • mix (6)
 • prijeti-u-MO-2
 • prijeti-u-MO-1
 • Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist