Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Střelecké kalendáře

 

Hlavní soutěže roku 2023 
byly podpořeny NSA:

logo nsa 

Asociace Vojáci společně

 

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

 

SZVVZ

  

 

  

 

 rss

 • Druhý prázdninový víkend strávila dvě reprezentační střelecká družstva Klubu vojáků v záloze Liberec na pozvání Reservistenkameradschaft Unlingen na tradiční mezinárodní střelecké soutěži Honest John Missile Cup v německém Ulmu, která byla v letošním roce organizována jako součást oslav 50. výročí existence RK Unlingen.

  Název soutěže je odvozen od raket Honest John, které byly ve výzbroji Bundeswehru od padesátých do osmdesátých let 20. století a mohly být vybaveny kromě konvenčních výbušnin také jadernými nebo chemickými hlavicemi. Jejich dislokace byla právě v Ulmu a okolí.

  Letošního 25. ročníku se zúčastnilo 66 čtyřčlenných družstev, převážně z pořádající země, zahraniční účast tvořilo deset týmů z České republiky, Itálie, Holandska, Polska, Francie a Švýcarska. Střelecké disciplíny se plnily na polní vojenské střelnici 3. zdravotního pluku v Ulmu, hod granátem a zdravotní příprava se odehrály ve víceúčelovém sportovním areálu v Unlingenu, kde se na závěr celé akce také uskutečnil slavnostní nástup všech zúčastněných na fotbalovém stadionu a slavnostní vyhlášení vítězů a vyvrcholení oslav 50.výročí klubu. Soutěžilo se v pěti střeleckých disciplínách s ručními zbraněmi používanými v jednotkách Bundeswehru - střelba z pušky G – 36 na vzdálenost 200 metrů vleže, střelba z pušky G – 3 vleže na vzdálenost 200 metrů, střelba z armádní pistole P – 8 na vzdálenost 25 metrů vstoje bez opory, střelba z policejní pistole P – 99 na vzdálenost 25 metrů vstoje bez opory a střelba ze samopalu MP-7 na vzdálenost 25 metrů vstoje bez opory. Hod granátem se prováděl na tři různé cíle v různých vzdálenostech a s různým bodovým ohodnocením. Do hodnocení družstev se také započítávalo hodnocení z disciplíny zdravotnické přípravy – poskytnutí první pomoci nalezenému zraněnému vojákovi v bezvědomí, kterou provádělo družstvo na čas po předchozím ostrém běhu na 200 m.

  Obě družstva Klubu vojáků v záloze Liberec si v silné konkurenci vedla tak jako v předchozích letech opět velmi úspěšně. Družstvo KVZ Liberec 1 ve složení Karel Krátký, Oldřich Přecechtěl, Miroslav Hanzlík senior a Miloš Vnouček se umístilo v celkovém hodnocení družstev na druhém místě, družstvo KVZ Liberec 2 ve složení Karel Diviš, Jaromír Stránský, Martin Benáček a Miroslav Hanzlík junior obsadilo celkově páté místo. V hodnocení zahraničních účastníků obsadila naše družstva první dvě místa. V hodnocení jednotlivců dosáhl vynikajícího úspěchu Miroslav Hanzlík senior, který se stal absolutně nejlepším jednotlivcem celé soutěže. Také v hodnocení jednotlivých disciplín jsme dosáhli na medailová místa (namísto medailí či pohárů byly předávány zmenšené kovové modely raket Honest John různých velikostí) a tak se stalo, že z 21 předávaných modelů raket si naše dvě družstva odvezla celou jednu třetinu.

  Obě družstva KVZ Liberec opět velmi úspěšně reprezentovala nejen město Liberec a Liberecký kraj, ale také Svaz vojáků v záloze ČR a Českou republiku.

  Fotogalerii můžete zobrazit kliknutím na malou fotografii v úvodu článku nebo ve fotogaleriích.

   

  Fota z akcí

 • mix (5)
 • mix (4)
 • mix (3)
 • mix (2)
 • mix (1)
 • 22744700897_ce03f44ede_o
 • mix (7)
 • mix (6)
 • prijeti-u-MO-2
 • prijeti-u-MO-1
 • Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist