Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Střelecké kalendáře

 

Hlavní soutěže roku 2023 
byly podpořeny NSA:

logo nsa 

Asociace Vojáci společně

 

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

 

SZVVZ

  

 

  

 

 rss

Praha 2, konkrétně Základní škola Londýnská, se stala v sobotu 11.listopadu 2023 dějištěm velmi zajímavé soutěže juniorů ve střelbě ze vzduchové pušky. Nebylo tomu náhodou, že byl pořadatelem vybrán právě tento významný den. Kromě vlastního střeleckého cvičení si zde děti připomněly i svátek válečných veteránů, kteří se zasloužili o mír a naši svobodu.

Soutěž zahájil ředitel soutěže pan Martin Voráč, trenér mladých střelců ZŠ Londýnská, když přečetl zdravici, kterou všem závodníkům zaslala paní ministryně obrany Jana Černochová. Po připomenutí pravidel bezpečnosti, které je nutné při střelbě dodržovat a seznámení závodníků s jednotlivými disciplínami soutěže potom vypuklo už samotné zápolení.

 

Soutěžila tu tříčlenná družstva dětí ve věku 10 až15 let, ve dvou náročných disciplínách. Ve střelbě na tři rozličné papírové terče a ve střelbě na biatlonové panely, rojnici kovových figur a řadu špejlí. Hodnotil se jak nejlepší výkon družstev, tak i jednotlivců. Značnou roli tu hrála i taktika a míra vzájemné spolupráce jednotlivých členů družstva. Kromě střelců ZŠ Londýnská se soutěže zúčastnila i družstva klubu SSK Kralupy nad Vltavou a družstva KVZ Praha 10 – JUNIOR, v celkovém počtu 26 střelců.

Opravdovou záludnost soutěžních terčů a cílů nakonec nejlépe překonalo družstvo KVZ PRAHA 10 – JUNIOR ve složení Martin Šedivý, Stanislav Honzík a Aleš Kozumplík. Na druhém místě se umístilo družstvo SSK Kralupy nad Vltavou v sestavě Lukáš Novák, Matěj Kantner a Daniel Rohan. Třetí příčka pak náležela družstvu ZŠ Londýnská se členy František Dáňa, Marco Sanvenero a Anežka Kocábková.

V hodnocení jednotlivců pak zazářila Anežka Kocábková (ZŠ Londýnská), která obsadila suverénně první místo. Druhé místo vybojoval Lukáš Novák (SSK Kralupy nad Vltavou) a třetí pozici si podržel Martin Šedivý (KVZ PRAHA 10 – JUNIOR).

Kromě medailí, diplomů a drobných cen udělených vítězům ze strany ZŠ Londýnská a KVZ PRAHA 10, všem vítězům pogratuloval také kpt. Bc. Petr Švihovec, velitel PĚŠÍ ROTY AZ KVV STŘEDOČESKÝ KRAJ, který zároveň jako zástupce hlavního partnera soutěže předal nejen vítězům, ale všem soutěžícím velmi zajímavé ceny za AČR. Z toho byly děti opravdu nadšené a jsem přesvědčen, že den 11. listopad a jeho význam jim utkví v paměti již navždy.

Všem uvedeným střelcům patří uznání za skvělé střelecké výkony.

Závěrem bych rád poděkoval v první řadě našemu kamarádovi z klubu, školníkovi, vychovateli a trenérovi ZŠ Londýnská Martinu Voráčovi, z jehož iniciativy tato zajímavá soutěž vznikla. Díky patří také všem přátelům střeleckého sportu z řad KVZ PRAHA 10 a KVZ PRAHA 10 JUNIOR, za činnost rozhodčích a pomoc s organizací.

Za všechny, kteří chceme aktivně přispívat nejen rozvoji našeho českého střeleckého sportu, ale i branné výchově naší mládeže, která je zejména v dnešní době určitě velkým tématem, si troufám tvrdit, že takové akce nám velice pomáhají s motivací a tím i rozvojem našich mladých členů.

Díky tedy všem, kdo mají chuť i odvahu je uspořádat a podpořit.

Sportu ZDAR, tomu střeleckému ZVLÁŠŤ!

Za KVZ-P10

M.Š.

Fota z akcí

 • mix (5)
 • mix (4)
 • mix (3)
 • mix (2)
 • mix (1)
 • 22744700897_ce03f44ede_o
 • mix (7)
 • mix (6)
 • prijeti-u-MO-2
 • prijeti-u-MO-1
 • Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist