Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Střelecké kalendáře

 

Hlavní soutěže roku 2023 
byly podpořeny NSA:

logo nsa 

Asociace Vojáci společně

 

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

 

SZVVZ

  

 

  

 

 rss

 • Memoriál mjr. in memoriam Bohumila Vávrů a ppor. in memoriam Václava Martínka je organizován na počest dvou příslušníků AČR, kteří zahynuli během zahraničních misí na území bývalé Jugoslávie. 

  V den státního svátku, 28. září 2023, byl pořádán již 15. ročník této tradiční akce, a to na střelnici Břeskáč v Dolním Skrýchově.

  Pořadatelem a organizátorem soutěže byla Československá obec legionářská – Jednota br. Stanislava Berana Jindřichův Hradec. S organizací významně pomohl Klub vojáků v záloze při ÚVS J. Hradec. Soutěžilo se podle pravidel sportovní střelecké činnosti SVZ ČR. Záštitu nad střeleckou soutěží převzal starosta města Jindřichův Hradec Mgr. Ing. Michal Kozár, MBA.

  Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem a „minutou ticha“ za zahynulé příslušníky AČR při plnění úkolů v zahraničních misích a po úvodních slovech ředitele soutěže a hlavního rozhodčího započalo střelecké a „vrhačské“ klání. Přihlášeno bylo celkem 21soutěžních družstev, z toho cca dvě třetiny byli členové SVZ ČR.

  A letošní disciplíny?

  Soutěž tříčlenných družstev a jednotlivců:

  1. ve střelbě z pistole ráže 9 mm (pistole Glock 19),
  2. ve střelbě z útočné pušky ráže 7,62 mm (Sa vz. 58)

  Soutěžilo se ve střelbě ze zbraní poskytnutých místní posádkou. Z pistole na 25 m, terč nekrytě ležící figura s kruhy, vstoje, 3 rány nástřel a 10 ran soutěžních. Z útočné pušky na 50 m, terč redukovaný, nekrytě ležící figura s kruhy, 3 rány nástřel vleže a 10 ran soutěžních vkleče. Také gumové granáty byly poskytnuty pořadatelem soutěže. Cílem hodu byl simulovaný okop o rozměrech 3×1 m (zásah za 5 bodů) s vnějším okrajem 5×3 m (zásah za 3 body). Soutěžící se museli popasovat se třemi „nástřelnými“ a s pěti soutěžními hody na vzdálenost 15 m (ženy a muži 50+) nebo 20 m.

  Každé družstvo obdrželo „jízdní řád“ střelby, takže každý věděl, ve kterém čase má být na konkrétním střeleckém stanovišti. Proto střelba probíhala plynule a podle časového plánu. Pouze na stanovišti „hod granátem“ se občas tvořila fronta, ale nebylo to na závadu, protože bylo objednáno skvělé počasí a prostředí střelnice bylo báječné. No, a navíc se mohli soutěžící těšit na řízečky s bramborovým salátem, což bylo v ceně „startovného“. Prostě paráda.

  Vyhlášení výsledků a předávání cen bylo organizováno při závěrečném nástupu a za přítomnosti starosty Jindřichova Hradce. V soutěži družstev byli první Mušketýři z Horažďovic (Josef Rendl, Pavel Rendl a Miloslav Vítovec – všichni členové KVZ Týn nad Vltavou) se ziskem 577 bodů, druhé bylo družstvo KVZ Týn nad Vltavou (Ladislav Žemlička, Marie Žemličková, Petr Kališ) s 528 body a na třetím místě družstvo SVZ ČR (Oldřich Přecechtěl, Karel Krátký, Luboš Bukvic) se ziskem 523 bodů. V soutěži jednotlivců Zvítězil Petr Kališ se ziskem 178 bodů před Stanislavem Medem se 175 body a na třetím místě skončil Pavel Rendl také se 175 body. 

  Fota z akcí

 • mix (5)
 • mix (4)
 • mix (3)
 • mix (2)
 • mix (1)
 • 22744700897_ce03f44ede_o
 • mix (7)
 • mix (6)
 • prijeti-u-MO-2
 • prijeti-u-MO-1
 • Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist