Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Střelecké kalendáře

 

Hlavní soutěže roku 2023 
byly podpořeny NSA:

logo nsa 

Asociace Vojáci společně

 

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

 

SZVVZ

  

 

  

 

 rss

 • Dne 1. září 2023 byl na střelnici Stará Lysá pořádán 27. ročník střelecké soutěže „Memoriál št. strážmistra Miloslava Klicpery“. Soutěž byla organizována pro čtyřčlenná družstva.

  Svaz vojáků v záloze ČR reprezentovala dvě družstva:

  • „Svaz vojáků v záloze A“ ve složení Ing. Oldřich Přecechtěl (KVZ Liberec), Ing. Karel Krátký (KVZ Liberec), Jiří Míchal (KVZ Chomutov) a Ing. Luboš Bukvic (KVZ Turnov)
  • „Svaz vojáků v záloze B“ve složení Jan Čengery (KVZ Chomutov), Ing. Dimitrij Hálkov, Jan Novák a Martin Novák (všichni KVZ CKL Praha).

  O hlavní trofej, zlatomodrý skleněný putovní pohár, „bojovalo“ celkem 32 čtyřčlenných družstev, převážně z řad různých útvarů Policie České republiky, hasičského záchranného sboru, městské policie z Lysé nad Labem a Milovic a dalších civilních organizací a zájmových sdružení.

  Soutěžilo se ve dvou disciplínách:

  1. Střelba z velkorážové pistole služebního typu, ráže 9 mm, 13 ran (tři nejhorší rány jako nástřel) na 25 m, terč mezinárodní pistolový 50/20, vstoje bez opory.
  1. Střelba ze samopalu CZ SCORPION 61 S, ráže 7,65 mm, 13 ran (tři nejhorší rány jako nástřel) na 50m, terč nekrytě ležící figura, vleže bez opory.

  Dále byl zorganizován doprovodný program - střelba ze vzduchové pušky a možnost vyzkoušet si střelbu z praku.

  Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem a výstřelem z repliky děla za přítomnosti krajského vedení policie a starostů Milovic a Staré Lysé. Družstva SVZ ČR měla startovní čísla 30 a 32, což znamenalo poměrně dlouhé čekání na plnění soutěžních položek. Jednu výhodu to ovšem mělo. Dalo se na závěr soutěže pěkně zamíchat konečnými výsledky. A to se skutečně stalo. Vítězný tým posledních tří ročníků, místní SK SPORCK, již očekával své čtvrté vítězství, dosažených 702 bodů tomu nasvědčovalo, ale ouha, zaúřadoval výsledek družstva „Svaz vojáků v záloze A“ a ten vítězství strhnul na svoji stranu, celkem 710 bodů. 

  Nutno říci, že významnou roli zde sehrály nastřílené body Karla Krátkého, který byl také vyhlášen jako celkově nejlepší jednotlivec a také nejlepší jednotlivec ve střelbě z pistole. A nejen to, nejlepším jednotlivcem ve střelbě ze samopalu byl vyhlášen Jirka Míchal. 

  Dala se vyhrát ještě nějaká další první cena? Ale ano! Vzduchovka. Zde kraloval Honza Novák z družstva „Svaz vojáků v záloze B“. „Béčko“ dosáhlo v týmech také výborného umístění, čtvrté místo s celkovým počtem 659 bodů. 

  Závěrečné vyhlášení výsledků a předání cen zástupci Krajského velitelství policie Středočeského kraje, Územního odboru Nymburk a starostů Lysé nad Labem a Milovic mělo vysokou úroveň. Medaile a ceny byly předávány všem zúčastněným družstvům, v pořadí od 32. místa až po vítěze. 

  Co říci závěrem. Obě družstva reprezentovala Svaz vojáků v záloze ČR výtečně. Dokonce i hlavní rozhodčí soutěže pogratuloval po ceremoniálu Karlu Krátkému slovy, tak takový výsledek (99 bodů na mezinárodní pistolový terč) jsem tady ještě neviděl. Doufejme, že bude účast zástupců Svazu vojáků v záloze ČR vítána i v dalších ročnících…

  Fota z akcí

 • mix (5)
 • mix (4)
 • mix (3)
 • mix (2)
 • mix (1)
 • 22744700897_ce03f44ede_o
 • mix (7)
 • mix (6)
 • prijeti-u-MO-2
 • prijeti-u-MO-1
 • Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist