Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Střelecké kalendáře

 

Hlavní soutěže roku 2023 
byly podpořeny NSA:

logo nsa 

Asociace Vojáci společně

 

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

 

SZVVZ

  

 

  

 

 rss

 • Dne 20. června 2019 se na střelnici v Semilech uskutečnil tak jako každý rok Memoriál ppor. Petra ŠIMONKY, letos již podvanácté. Jedná se o oblíbenou střeleckou soutěž ve střelbě z armádních ručních zbraní, letos opět s mezinárodní účastí. Tuto akci každoročně pořádá Liberecká krajská organizace Sdružení válečných veteránů ČR k připomenutí účasti našich vojáků v zahraničních misích a na počest vojáků naší armády, kteří při plnění úkolů v zahraničních misích přišli o život. Účastníci memoriálu uctili památku těchto padlých vojáků minutou ticha.

   

  Nad touto akcí již tradičně převzal záštitu Hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Memoriál zahájil ředitel soutěže Ing. Karel Krátký. Za horkého a dusného předbouřkového počasí se memoriálu zúčastnilo na 120 střelců nejen z Libereckého kraje, ale v podstatě z celé republiky. Kromě účastníků z Libereckého kraje přijeli střelci např. z Chebu, z Tachova, z Králova Dvora, z Prahy,… Zahraniční účast tvořilo družstvo německých kolegů ze Žitavy. Účastníci memoriálu poměřili svou střeleckou zdatnost ve střelbě ze stejných zbraní jako v předešlých ročnících, tedy z velkorážové pistole CZ P-09 a samopalu Sa-vz.58, osvědčených ručních zbraní z produkce České zbrojovky a.s., dlouhodobě nejdůležitějšího českého výrobce ručních palných zbraní.

  Akci pořádali liberečtí váleční veteráni ve spolupráci s 31. plukem radiační, chemické a biologické ochrany a se Svazem vojáků v záloze ČR, za finanční podpory Libereckého kraje a statutárních měst Liberec a Jablonec nad Nisou, s hlavním partnerem Česká zbrojovka Uherský Brod. Soutěže se již tradičně zúčastňují kromě válečných veteránů také další vojáci v činné službě, vojáci v záloze, aktivní zálohy, příslušníci policie, členové střeleckých klubů, klubů vojenské historie, klubů vojáků v záloze a další. Souběžně se střelbou probíhaly ukázky používaných zbraní a ukázky ručních střelných zbraní předvedené sponzorem ARMY-ARMS Liberec.  

  Vlastní střelecká soutěž družstev a jednotlivců proběhla standardním způsobem, soutěžilo se podle pravidel sportovní střelecké činnosti Svazu vojáků v záloze ČR. Z pistole se střílelo vstoje bez opory na dva terče ve vzdálenosti 25 metrů, ze samopalu opět vstoje bez opory na dva terče na vzdálenost 50 metrů ve stanovených časových lhůtách. V silné konkurenci desítek vynikajících střelců si nejlépe vedlo a zaslouženě získalo kromě jiných cen také putovní pohár Válečných veteránů Liberec družstvo Českomoravské střelecké jednoty ve složení Pavel Černohorský, Karel Šmíd a Stanislav Voříšek s výkonem 1089 bodů. Na druhém místě bylo se ztrátou 20 bodů družstvo KVZ Hodkovice nad Mohelkou a jako třetí se umístilo domácí družstvo SSK Semily s 1054 body.

  Celkově nejlepším jednotlivcem se stal Pavel Černohorský s 372 body a získal tak zaslouženě kromě diplomu, medaile a poháru také hlavní cenu soutěže – 9 mm pistoli CZ P-10 věnovanou hlavním partnerem soutěže Českou zbrojovkou Uherský Brod. Za ním se se ztrátou 5 bodů umístil Stanislav Voříšek a obdržel další hodnotnou cenu – kvalitní sportovní vzduchovou pistoli ALFA AIR SPORT věnovanou sponzorem ALFA PROJ Brno (oba z vítězného družstva Českomoravská střelecká jednota) a třetí místo se stejným počtem bodů obsadil Jaroslav Procházka z družstva KVZ Liberec, který obdržel vzduchovou pistoli pro airsoft.

  Zakončení soutěže, vyhlášení výsledků s dekorováním vítězů a předání cen se uskutečnilo v Kulturním centru GOLF Semily za osobní účasti čestného předsedy soutěže – velitele 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany plk. Ing. Karla Navrátila.

  Výsledková listna ke stažení ZDE.

 • Fota z akcí

 • mix (5)
 • mix (4)
 • mix (3)
 • mix (2)
 • mix (1)
 • 22744700897_ce03f44ede_o
 • mix (7)
 • mix (6)
 • prijeti-u-MO-2
 • prijeti-u-MO-1
 • Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist