Svaz vojáků v záloze České republiky, z.s.

Spisová značka: L 4349 vedená u Městského soudu v Praze,
IČ 47610603,
č. účtu: 19531071/0100

Vrcholové soutěže SVZ ČR

poslední mesíc únor 2020 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 5 1 2
week 6 3 4 5 6 7 8 9
week 7 10 11 12 13 14 15 16
week 8 17 18 19 20 21 22 23
week 9 24 25 26 27 28 29

Nejbližší vrchol. soutěže

Žádné události

Střelecké kalendáře

 

 

Asociace Vojáci společně

 

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich Zweigverein Langenlebarn

Unteroffiziersgesellschaft Niederösterreich

 

wsar

 

SZVVZ

  

 

  rezerva 2020

 

 rss

 • Od 17. do 19. září se na střelnici Lomy nedaleko Kunžaku na Jindřichohradecku odehrával souboj střelců z ručních zbraní o putovní pohár Svazu důstojníků a praporčíků AČR. Soutěž pomáhal organizovat 44. lehký motorizovaný prapor v Jindřichově Hradci.

  Tradiční střeleckou soutěž jako jednu ze svých hlavních akcí roku si dali do plánu i příslušníci Klub výsadkových veteránů, který působí při 44. lehkém motorizovaném praporu v Jindřichově Hradci.

  „Proč se na soutěži podílíme je snad jasné, výsadkáři byli vždy dobří střelci a tak je třeba si tyto vžité schopnosti osvěžovat,“ podtrhl předseda KVV v Jindřichově Hradci podplukovník v.v. Petr Čejka, který byl ředitelem soutěže.

  Plukovník v.v. Josef Turek z klubu výsadkových veteránů k soutěži uvedl: „Mezinárodní střelecká soutěž o putovní pohár Svazu důstojníků a praporčíků měla svůj nultý ročník v roce 1999, kdy jsme vstupovali do Severoatlantické aliance  a kdy jsme ji připravili pod záštitou velení 4. brigády rychlého nasazení v Havlíčkově Brodě. Se 4. brigádou byla soutěž vždy spojena a získala si tradici. Ostatně, brzy získala mezinárodní punc kvality a účastnily se jí družstva z mnoha států. V některých ročnících soutěžilo až na sto padesát střelců. Poté, co se velení brigády přestěhovalo do Žatce, došlo k jistému útlumu a od loňského roku se jí snažíme opět navrátit její místo. Bohužel se nám letos nepodařilo zajistit účast zahraničních partnerů, ale i tak věřím, že soutěž o už třetí pohár pomůže našemu přání, aby se toto klání vžilo do povědomí střelců.“

  Dodal, že dva poháry v minulých letech získali do trvalého držení soutěžící ze Slovenska. Podtrhl také, že se všech dosavadních ročníků účastnil generál Aleš Opata, který letos poprvé v historii soutěže chyběl.

  Účast na soutěži původně přijalo na deset čtyřčlenných týmů, které se utkaly ve střelbě z pistole a samonabíjecí pušky BREN II. Nakonec se na střelnici dostavilo týmů sedm a po nezbytném poučení o bezpečnosti a chování na střelnici, instruktoři z jindřichohradeckého útvaru dali pokyn k palbě.

  Mezi startujícími byli reprezentanti dvou týmů z Havlíčkova Brodu, dvou týmů armádních profesionálů  z lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce, jeden tým tvořili soutěžící z Prahy, další reprezentoval místní organizaci  Československé obce legionářské a sedmým týmem byli výsadkoví veteráni z Jindřichova Hradce.

  Ti všichni se na střelnicí vystřídali ve střelbě z pistole vz. 75 cz, kdy stříleli po pěti nástřelných ranách 15 ran na vzdálenost 25 metrů a druhou disciplínou byla střelba z BRENU II na nekrytě ležící figuru na vzdálenost sta metrů. Během  třiceti minut si soutěžící vyzkoušeli střelbu v stoje, v kleče i v leže. Střelba z nové samonabíjecí pušky BREN II byla pro mnohé soutěžící novinkou a tak jí musela předcházet krátká instruktáž zkušených profesionálů z jindřichohradeckého praporu.

  Zbývá doplnit, že hlavní rozhodčí Pavel Nynger  mohl na střelnici předat putovní pohár do rukou vítězů, kterými se stali střelci domácího Klubu výsadkových veteránů působících při 44. lehkém motorizovaném praporu v Jindřichově Hradci.

 • Fotogalerii zobrazíte kliknutím na tento obrázek. Listuje se šipkou doprava.

  Fota z akcí

 • mix (5)
 • mix (4)
 • mix (3)
 • mix (2)
 • mix (1)
 • 22744700897_ce03f44ede_o
 • mix (7)
 • mix (6)
 • prijeti-u-MO-2
 • prijeti-u-MO-1
 • Přihlášení

  Počítadlo návštěv

  Počítadlo návštěv TOPlist